:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C pochmurno z przejaśnieniami

Choinka idealna

Przyroda, Choinka idealna - zdjęcie, fotografia

Drzewa iglaste mają w sobie mnóstwo uroku. W polskiej kulturze kojarzymy je przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że sporo osób traktuje iglaki przede wszystkim jako wspaniałe rośliny o cechach ozdobnych. Są więc coraz częściej hodowane w przydomowych ogrodach, znacznie podnosząc ich walory estetyczne. Warto dodać, że iglaki zaliczają się do drzew o stosunkowo niskich wymaganiach, a tym samym mogą być uprawiane nawet przez osoby bez większego doświadczenia w tym temacie – należy jedynie zapewnić im odpowiednią glebę oraz pielęgnację.

Gdzie kupić sadzonki choinek?

Pojawia się pytanie, gdzie nabyć wysokiej jakości sadzonki drzew iglastych, które zapewnią szybki wzrost roślin, a także drzewka wolne od chorób oraz szkodników. Należy w tym momencie odwołać się do bogatej oferty polskich plantacji, zaliczających się do najlepszych w Europie. Doskonałym przykładem jest przedsiębiorstwo Ale Choinki, które posiada rozległe uprawy drzewek w pasie wybrzeża Bałtyku. Zapewniając tym roślinom odpowiednie warunki, można szybko cieszyć się doskonałymi efektami, które doceniają konsumenci.

Największe zainteresowanie drzewkami iglastymi pojawia się zawsze w okolicach Bożego Narodzenia, co już sygnalizowaliśmy. Można powiedzieć, że obserwujemy wówczas prawdziwy boom na iglaki, któremu wcale nie jest łatwo sprostać. Zaspokojenie potrzeb rynku to trudne zadanie, zwłaszcza że oczekiwania stawiane przez nabywców są coraz większe. Oczekują oni bowiem nie tylko drzewek zdrowych i trwałych, ale także spełniających konkretne estetyczne kryteria.

Jak w każdej rynkowej niszy, tak i tu muszą pojawiać się pozycje darzone przez konsumentów szczególnym uznaniem. Jedną z najpopularniejszych choinek w naszym kraju jest od pewnego czasu świerk srebrny. Ma on wiele trudnych do podważenia atutów. Zalicza się do iglaków najbardziej odpornych. Jego igliwie nie opada przez długi czas, jest więc znakomitą propozycją, jeśli ktoś chce mieć w swoim domu „żywe” świąteczne drzewko.

Z donicy do ziemi

Na ten moment świerk srebrny jest najczęściej oferowany w postaci drzewek w donicach. Mogą one w nich pozostać, ale można je także przesadzić. Świetnie przyjmują się w gruncie ogrodowym, a dzięki odporności na zanieczyszczenia oraz zmienne czynniki pogodowe wspaniale zdają egzamin jako roślina ozdobna. Spotykamy je dziś nie tylko w sąsiedztwie domów, lecz również w parkach czy miejskich zieleńcach. Bazując na ofercie cenionych plantacji, takich jak wspomniane już Ale Choinki, każdy może cieszyć się pięknem iglaków.