Dokarmianie ptaków: rób to zgłową

Zdjęcie sójki zimą - dokarmianie tego ptaka jest dość proste.
Portal ikampinos.pl 11/01/2017 14:42

Interesuje Cię dokarmianie ptaków? Usiłujesz to robić, ale nie jesteś pewien, czy dobrze? A może nawet nie wiesz, że robisz to źle. Publikujemy kilka cennych zaleceń na ten temat.

Dokarmianie ptaków nie ejst bynajmniej tematem oczywistym. Wielu z nas próbuje to robić, szczególnie zimą, i wielu robi to źle. Bo nie ma na ten temat podstawowej wiedzy. Rzucamy chlebek, makaron po obiedzie i nie zdajemy sobie sprawy, że szkodzimy ptakom. Publikujemy za Ministerstwem Środowiska kilka istotnych, a bardzo prostych zaleceń w tej sprawie.

 

A zatem? Jak mądrze dokarmiać ptaki?

Przede wszystkim musimy być konsekwentni, wykładając karmę zawsze w tych samych miejscach. Uczymy w ten sposób ptaki, gdzie mogą spodziewać się jedzenia i zdobywamy pewność, że nasze menu będzie miało coraz większą rzeszę amatorów.

Po drugie, należy systematycznie czyścić karmnik - a tak w ogóle, to warto właśnie zamontować karmniczek, jeśli chcemy z głową dokarmiać ptaki.

Po trzecie, i tu uwaga, ptaki dokarmiamy wyłącznie naturalnymi składnikami, to znaczy takimi bez przypraw, bez obróbki, a przede wszystkim bez soli.

Po czwarte, ptaki wodne, czyli kaczki czy łabędzie, dokarmiamy wyłącznie w okresie silnych mrozów. Chętnie zjedzą ziarna zbóż, drobno pokrojone warzywka i kukurydzę.

Po piąte, ptaki karmnikowe (sikorki, wróble, dzwońce i dzięcioły) lubią surową słoninę, łuskane orzechy, ziarna słonecznika i owoce dzikiego bzu.A sójki uwielbiają zimą przepołowione orzechy włoskie.

Reklama

dokarmianie ptaków - komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama