:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Kampinos i Nadarzyn w gronie najbogatszych w Polsce

Inwestycje, Kampinos Nadarzyn gronie najbogatszych Polsce - zdjęcie, fotografia

Gmina Kampinos obok Nadarzyna znalazła się w gronie najbogatszych w Polsce. Zgodnie z zestawieniem przygotowanym przez Ministerstwo Finansów na dwa i pół tysiąca gmin w kraju Nadarzyn zajmuje 10 miejsce, zaś Kampinos 11.

Ciekawe, kto z mieszkańców Kampinosu odczuwa, jak jego gmina jest bogata? A jednak pod względem dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca Kampinos plasuje się w zestawieniu Ministerstwa Finansów bardzo wysoko, na jedenastym miejscu, tuż za Nadarzynem. Natomiast jedne z najniższych wskaźników wedle tych samych przeliczeń z naszego regionu ma Żyrardów.

 

Zgodnie z opublikowanym przez Ministerstwo Finansów zestawieniem dwóch i pół tysiąca gmin pod względem wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Gmina Kampinos należy do jednych z najbogatszych, zajmując 11 miejsce, o oczko bogatszy jest Nadarzyn (miejsce 10).

Według danych z 2015 roku wskaźnik dochodu podatkowego w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi (tzw. wskaźnik G) w Gminie Kampinos 4490,53 zł., natomiast w Nadarzynie 4923,92 zł. By uzmysłowić czytelnikom wagę tych kwot, jak i skalę różnic w Polsce, dodajmy, że „najbogatsza” w kraju (spośród dwóch i pół tysiąca gmin), zresztą od lat, jest Gmina Kleszczów z województwa łódzkiego z dochodem w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszącym aż 34825,79 zł.

Z naszego regionu w grupie zamożniejszych znalazła się też Podkowa Leśna z dochodem 3772,43 zł, która w rankingu resortu uplasowała się na 20 miejscu. Natomiast w grupie najbiedniejszych znalazły się Żyrardów 1377,94 zł (759 miejsce) oraz Wiskitki 1422,88 zł (688 miejsce).

 

 

 

Kampinos i Nadarzyn w gronie najbogatszych w Polsce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się