Lis w puszczy i kanapka w folii

Portal ikampinos.pl 26/07/2017 14:38

Na stronie Kampinoskiego Parku Narodowego pojawił się filmik przedstawiający, jak lis spożywa kanapkę zawiniętą w folię, oraz apel o niewyrzucanie w puszczy resztek jedzenia czy przesiąkniętych spożywczym zapachem opakowań.

 

- Jeśli nie pozostaną po Waszym pikniku żadne resztki, które mogłyby zaszkodzić dzikim mieszkańcom puszczy, to zapraszamy i życzymy smacznego – piszą pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego pod filmem przedstawiającym lisa zajadającego kanapkę w… folii.

Chodzi bowiem o to, że taka folia czy wszelkie plastikowe opakowania mogą stać się śmiertelnym zagrożeniem dla dzikich zwierząt (tak zresztą jak dla wszystkich). Niestety, wielu amatorów spędzania czasu w lesie zostawia resztki nie spożytych podczas pikników pokarmów, zapewne z myślą zaspokojeniu głosu zwierzyny, zupełnie nie zwracając uwagi na fakt, że jedzenie zapakowane jest w folię lub inny plastik.

Dlatego KPN apeluje, by wszelkie nie spożyte w puszczy pokarmy, a także opakowania od nich, wyrzucać do przeznaczonych do tego celu koszy, a najlepiej zabierać ze sobą, by nie zaszkodzić mieszkańcom lasu.

Reklama

Lis w puszczy i kanapka w folii komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama