Mały Robert Lewandowski – bezpłatna wycieczka KPN Śladami Bobka

Mały Robert Lewandowski - pozwoliliśmy sobie na małą kreację fotograficzną, by zachęcić Państwa do udziału w wycieczce
Portal ikampinos.pl 02/02/2017 11:05
LUT 11
godz: 10:20

Zapraszamy na bezpłatną wycieczkę Kampinoskiego Parku Narodowego "Śladami Bobka". Zobacz, gdzie mieszkał, gdzie chodził do szkoły i gdzie uczył się grać w piłkę mały Robert Lewandowski.

To prawdziwa gratka tak dla miłośników przyrody, puszczy kampinoskiej, jak i wielbicieli naszej gwiazdy futbolu Roberta Lewandowskiego. Kampinoski Park Narodowy w ramach edukacyjnego programu, którego adresatem są indywidualni turyści, zaprasza na bezpłatną wycieczkę o znamiennym temacie „Idzie luty, podkuj buty! Śladami BOBKA – mały Robert Lewandowski”.

 

Wyprawa tematycznie łączyć będzie wątki biograficzne małego Roberta Lewandowskiego z wiedzą o historii miejsc, obok których będziemy przechodzić, a także ciekawostkami przyrodniczymi. Co istotne, ta wycieczka nie będzie miała kształtu pętli. Rozpocznie się na pętli autobusowej w Lesznie, będącej jednocześnie Pomnikiem ku czci żołnierzy Wojska Polskiego, partyzantów Armii Krajowej Grupy „Kampinos”, a także wszystkich mieszkańców Gminy Leszno, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Stąd przejdziemy ulicą Sochaczewską do ulicy Polnej, gdzie w dzieciństwie mieszkał Robert Lewandowski i gdzie do dziś mieszka mama „Bobka”. Zobaczymy Zespół Szkół Publicznych w Lesznie, do której chodził mały Lewy, oraz boisko Klubu Sportowego „”Partyzant – Leszno”, gdzie Robert uczył się grać w piłkę. Na trasie wycieczki będzie również piękny kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Lesznie, gdzie nasz bohater przyjął pierwszą komunię świętą.

Kolejnym punktem programu będzie zapalenie zniczy na kwaterze wojennej cmentarza w tej samej miejscowości. Po tej pouczającej lekcji historii organizatorzy przewidzieli półgodzinną przerwę na drugie śniadanie. Na miejscu będzie można skorzystać z oferty barów czy supermarketu. Dalej w pięknych okolicznościach przyrody pójdziemy niebieskim szlakiem do Jeziora Tomczyn, które można uznać za symboliczny koniec wycieczki „Śladami Bobka”, i skąd będzie można samodzielnie wrócić do Leszna (około 1,5 kilometra). Chętni będą mogli pójść dalej do „Łysej Góry”.  W „Zielonej Karczmie” przewidziano odpoczynek. Następnie trasa przebiegać będzie drogą przez wieś Janówek, kompleks KPN „Klomby”, Zaborówek do drogi nr 580. Stąd będzie można wrócić autobusami bądź do Leszna, jeśli tam zostawiliśmy samochody, bądź do Warszawy.

Wyprawę poprowadzi starszy specjalista do spraw edukacji w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Granicy mgr inż. Mariusz Morkowski  (telefon kontaktowy: 508 703 331), który poza ciekawostkami z życia Roberta Lewandowskiego, opowie nam wojenne losy Leszna i Zaborówka, wyjaśni, skąd na mapie Gmin y Leszno wzięły się takie nazwy, jak Tomczyn, Julinek czy Jeż, dlaczego pośrodku puszczy stoi samotny, wysoki komin, na czym polegają zwierzęce walentynki, jak rozpoznać ptaka w locie czy po głosie, pokaże największe jezioro KPN, drzewa – monumenty, ślady i tropy zwierząt, Las Cygański, zimowe stawy i wiele innych fascynujących zjawisk.

W imieniu KPN zapraszamy wszystkich 11 lutego br. Udział w wycieczce jest bezpłatny!!!.

Reklama

mały robert lewandowski - komentarze opinie

  • gość 2018-03-01 15:36:12

    k,jjhnjhjh

  • Pruszkow - niezalogowany 2018-07-19 14:24:52

    A kim on jest? Co to za Pajac?

  • Daro - niezalogowany 2018-07-19 14:25:58

    A taki Cygan bez szkoły....

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama