:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C pochmurno z przejaśnieniami

Papierosy bez akcyzy pod Kampinosem

Kryminalne sprawy, śledztwa, Papierosy akcyzy Kampinosem - zdjęcie, fotografia

Młody mieszkaniec gminy Kampinos, został zatrzymany, w dniu 22 marca 2016 roku przez funkcjonariuszy z komendy rejonowej w Starych Babicach, pod zarzutem nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi i narażenia na straty Skarbu Państwa.

Po otrzymaniu informacji o domniemanym przestępstwie wobec skarbu państwa, policjanci kryminalni z Babic wyruszyli na miejsce zamieszkania 34 latka spod Kampinosu. Funkcjonariusze bez trudu odnaleźli zaskoczonego mężczyznę, siedzącego we własnym samochodzie, zaparkowanym przed posesją. Po krótkim przeszukaniu pojazdu, policjanci ujawnili ukryte wewnątrz, pozbawione akcyzy papierosy, w liczbie 3 tysięcy sztuk.


Następnie babiccy kryminalni przystąpili do przeszukania miejsca zamieszkania pechowego „kupca tytoniowego”. W domu mężczyzny odnaleźli dodatkowo dwadzieścia dziewięć i pół tysiąca papierosów, w paczkach bez polskiej akcyzy skarbowej, oraz 3,5 kilograma nieopodatkowanego nią tytoniu, w półkilogramowych opakowaniach.


Straty polskiego systemu podatkowego, z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w zabezpieczonym materiale dowodowym, została wyceniona na 29 tysięcy złotych. Trzydziestoczterolatek usłyszał już zarzuty.. Posiadanie i obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowym z nieuregulowanymi opłatami akcyzowymi, jest w polskim prawie karnym uznane za przestępstwo wobec skarbu państwa, za które grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności, nawet do lat trzech.

Papierosy bez akcyzy pod Kampinosem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się