Ścieżki rowerowe Izabelin, Truskaw, Warszawa: rusza budowa wielkiej sieci dróg rowerowych

Ta inwestycja zadowoli tysiące amatorów dwóch kółek. Będziemy mogli na rowerach dojechać bezpiecznie do Puszczy Kampinoskiej z samej Warszawy.
Portal ikampinos.pl 27/02/2017 13:00

Ścieżki rowerowe Izabelin, Truskaw, Warszawa: lada dzień ruszy wielka inwestycja budowy w sumie 140 kilometrów dróg rowerowych. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 189 milionów złotych z UE. Ścieżki powstaną w samej Warszawie przy głównych drogach, jak i w okolicznych miejscowościach.

To ogromna inwestycja za ogromne pieniądze. W najbliższym czasie w Warszawie i w podwarszawskich miejscowościach, w tym w Gminie Izabelin, powstanie cała sieć ścieżek rowerowych wybudowanych za łączną kwotę 189 milionów złotych.

 

Inwestycja zrealizowana zostanie przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Ogromne zadanie obejmuje 15 projektów budowy sieci ścieżek rowerowych na terenie samej stolicy oraz w podwarszawskich miejscowościach. Przy wsparciu kwotą aż 189 milionów złotych powstanie w sumie 140 kilometrów rowerowych dróg. Wszystko w nowoczesnej infrastrukturze, w sąsiedztwie parkingów „Parkuj i Jedź”.

Celem całego przedsięwzięcia jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i hałasu, także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przy tym promocja ekologicznej i prozdrowotnej formy przemieszczania się mieszkańców na dwóch kółkach. To z tego powodu kolejne odcinki ścieżek rowerowych będą budowane w okolicach istotnych węzłów przesiadkowych komunikacji zbiorowej oraz wzdłuż najważniejszych dróg w danych miejscowościach.

Najwięcej pieniędzy trafi do samej stolicy. Tu za kwotę aż 71 milionów złotych powstanie 73 kilometrów dróg rowerowych, tworzących 19 atrakcyjnych tras, w tym jedną wzdłuż ulicy Radzymińskiej.

Kolejnymi miejscowościami, gdzie wybudowane zostaną ścieżki, są Grodzisk Mazowiecki (36 km), Marki (23,8 km), Błonie (13,7 km), a także podkampinoski Izabelin (5,6 km), a wreszcie Piastów (również 5,6 km).

Kwota, która trafi do Gminy Izabelin, wynosi blisko 4,2 miliona złotych. Umowa dofinansowania została podpisana między wójtem i skarbnikiem gminy a marszałkiem województwa mazowieckiego  w połowie lutego br. Nowoczesne ścieżki rowerowe z odpowiednią infrastrukturą powstaną wzdłuż ulicy 3. Maja w Mościskach do ulicy Parkowej w Truskawiu. Ścieżka wybudowana też będzie obok odcinka drogi Sierakowksiej (na jej początku). Prace budowlane na terenie Gminy Izabelin potrwają do końca czerwca 2018 roku.

 

Reklama

Ścieżki rowerowe izabelin, truskaw, warszawa - komentarze opinie

  • gość 2018-06-04 21:32:05

    ścieżka rowerowa?, moze by tak sie zainteresowac autami parkujacymi na tej nowej ścieżce rowerowej, na ul. 3-go Maja w Izabelinie pomiędzy ul. Kościuszki i ul. Kopernika az sie roi od samochodow nieprawidlowo parkujacych, wystarczy zerknąć na "Mapę Zagrożeń"

  • gość 2019-06-16 13:31:02

    Jakies postepy w temacie?

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama