:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Stwórz ogród przyjazny zwierzętom: bezpłatne warsztaty

Imprezy, Stwórz ogród przyjazny zwierzętom bezpłatne warsztaty - zdjęcie, fotografia

Na te warsztaty zaproszeni są wszyscy zainteresowani posiadaniem przydomowego ogrodu przyjaznego przyrodzie, a zwłaszcza wrażliwemu ekosystemowi Puszczy Kampinoskiej. Najbliżej na spotkanie będą mieli mieszkańcy gminy Stare Babice, bo właśnie na terenie tutejszego parku, 7 października o godz. 11.00 odbędzie się to wyjątkowe spotkanie.

 

Organizatorami warsztatów w zakładaniu rodzimego ogrodu są Fundacja Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z gminami. Stanowią one element projektu Moja Puszcza, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O co chodzi? O zyskanie umiejętności stworzenia takiego ogrodu, który będzie przyjazny dla delikatnego ekosystemu Puszczy Kampinoskiej, dla naszych zwierząt i dla przyrody w ogóle. O sadzenie przy domach i domkach takich kwiatów, krzewów i drzew, by mogły one stanowić bazę pokarmową dla lokalnych owadów i ptaków.

Podczas warsztatów wysłuchamy porad pracowników KPN na ten temat, zaś architekt krajobrazu doradzi, jak zaprojektować ogród, by był on nie tylko pożyteczny, ale i ładny. Uczestnicy spotkania poza wspólnym tworzeniem rabat z rodzinnymi i zadomowionymi roślinami, zbudują obok ogrodu hotel dla owadów. Zapowiada się naprawdę interesująco.

Zapraszamy raz jeszcze w sobotę 7 października na teren parku gminnego w Starych Babicach, ul. Rynek 21 (za Urzędem Gminy). Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają narzędzia, materiały oraz drobny poczęstunek dla wszystkich.

 

Stwórz ogród przyjazny zwierzętom: bezpłatne warsztaty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się