:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Kot, który przećwiczył strażaków dwa razy

Pożary, straż pożarna, który przećwiczył strażaków - zdjęcie, fotografia

Jeśli ktoś wątpi w powagę tej akcji, niech się postawi w sytuacji kota. Zresztą strażacy od zawsze chętnie i skutecznie pomagają ratować zwierzęta znajdujące się z takich czy innych powodów w opresji. Tak było i tym razem. Akcja przebiegała tym dramatyczniej, że po kotach trzeba się było wspinać w dwóch podejściach. Przy pierwszej próbie na przeszkodzie stanęła pogoda, brak odpowiedniej długości drabiny oraz fakt, że kociak zwiał na sam czubek drzewa.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach została poproszono o pomoc w uwolnieniu z opresji kota, który wszedł na drzewo przy ul. Warszawskiej w Łomiankach. Były już godziny wieczorne. Na miejsce udali się druhowie z zastępu SRt. Gdy oparli o drzewo drabinę przystawną, kot w popłochu wspiął się jeszcze wyżej, na sam czubek drzewa. Ponieważ padał deszcz i zwierzak znajdował się poza zasięgiem sprzętu, którym dysponował zastęp, zdecydowano o powrocie do koszar.

Ale następnego dnia, oczywiście z samego rana, strażacy wyposażeni w drabinę mechaniczną, pojechali po kota, który nadal wystraszony siedział na czubku drzewa. Tym razem akcja ratownicza zakończyła się sukcesem i półroczne zwierzątko bezpiecznie wróciła w ramiona szczęśliwej właścicielki. W sumie działania straży trwały 55 minut.

 

Fot. Karol Łach, OSP Łomianki

Kot, który przećwiczył strażaków dwa razy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się