:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C bezchmurnie

Zaginął w Kampinoskim Parku Narodowym: poszukiwania 72-latka

Poszukiwani, zagnieni, Zaginął Kampinoskim Parku Narodowym poszukiwania latka - zdjęcie, fotografia

W sobotę 29 lipca 72-letni mężczyzna wszedł na teren Kampinoskiego Parku Narodowego w miejscowości Sieraków i zaginął. Jego znajoma poinformowała o tym fakcie komendę policji w Starych Babicach. Poszukiwania, w które włączono funkcjonariuszy z powiatu warszawskiego zachodniego i stołecznego oddziału prewencji, także przewodnika z psem służbowym, a także dwa zastępy strażaków ochotników, trwały kilka godzin.

 

W sobotę 29 lipca br. do KPP w Starych Babicach zadzwoniła kobieta, która zgłosiła zaginięcie swojego znajomego, 72-letniego mężczyzny, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Mężczyzna wszedł do lasu w pobliżu miejscowości Sieraków, gmina Izabelin. Nie było z nim żadnego kontaktu, zaginiony nie miał przy sobie telefonu komórkowego.

Dużurny zdecydował o skierowanie w rejon zaginięcia funkcjonariuszy z terenu powiatu warszawskiego zachodniego, a także stołecznego Oddziału Prewencji Policji i przewodnika z psem. Na miejsce udały się też dwa zastępy ochotniczej straży pożarnej.

Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin i zakończyła się szczęśliwie. 72-latek wyszedł z lasu od strony miejscowości Truskaw. Pożyczył telefon i skontaktował się z policją, podając informację, gdzie przebywa. Mężczyzna nie potrzebował żadnej pomocy medycznej, ale policja, a także pracownicy KPN przestrzegają, że samotne spacery po lesie mogą się źle skończyć, nawet wówczas, gdy wydaje nam się, że bardzo dobrze znamy puszczę.

W przypadku tak dużych kompleksów leśnych o utratę orientacji nie trudno. Dlatego warto zawsze spacerować z kimś, nie tracąc go z oczu. Telefon przy sobie jest również dobrym zabezpieczeniem, podobnie, jak trzymanie się oznaczonych szlaków turystycznych.

Zaginął w Kampinoskim Parku Narodowym: poszukiwania 72-latka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się