Potrącony wilk wkrótce wróci do Kampinosu

Foto Adam Olszewski, RDLP Olsztyn: potrącony wilk wraca do zdrowia
Portal ikampinos.pl 09/05/2017 13:53

Potrącony przez samochód wilk wkrótce będzie mógł wrócić do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Miał złamaną miednicę i uszkodzoną wątrobę. Pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego znaleźli go przy drodze 580 pod koniec marca br. Po potrąceniu przez samochód groziła mu śmierć. Na szczęście trafił do fantastycznego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich Nadleśnictwa Olsztynek. Wkrótce wilk będzie mógł wrócić do Kampinosu, do domu.

 

Potrącony wilk

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie ma dobre wieści. Wilk z Kampinoskiego Parku Narodowego, leczony w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Dzikich przy Leśnictwie Napromek (Nadleśnictwo Olsztynek), wraca do zdrowia i wkrótce będzie mógł wrócić do domu.

Pod koniec marca br. kampinoski basior został potrącony przez samochód przy drodze 580, na odcinku Warszawa – Żelazowa wola. Rannego wilka znaleźli pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego. W pierwszej kolejności szukali dla niego pomocy w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt warszawskich Lasów Miejskich. Okazało się jednak, że ten ośrodek nie dysponuje wolierą odpowiednią do leczenia wilków.

Tak ranne zwierzę pojechało na Mazury. W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Dzikich prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek rok temu wybudowano specjalną zagrodę do rehabilitacji wilków. Dwuletni basior, u którego rozpoznano między innymi złamanie miednicy i uszkodzenie wątroby, zaadoptował się do tutejszych warunków bardzo dobrze. Dziś może już nawet biegać. Z dnia na dzień jego kondycja jest coraz lepsza. Pracownicy ośrodka planują, że wilk już za około 3 tygodnie będzie mógł wrócić do Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

foto Adam Olszewski, RDLP Olsztyn

Reklama

potrącony wilk - komentarze opinie

  • gość 2017-05-13 18:17:07

    A w którym domu w Kampinosie on mieszka?

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama