:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C pochmurno z przejaśnieniami

Wilk Kampinos wrócił do domu FILM

Z ogromną przyjemnością donosimy, że wilk Kampinos po wyzdrowieniu w specjalistycznym ośrodku w Napromku w Nadleśnictwie Olsztynek wrócił do domu, czyli do Kampinoskiego Parku Narodowego. Prezentujemy film opublikowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie dokumentujący to poruszające wydarzenie.

 

Potrącony przez samochód wilk został znaleziony na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego pod koniec kwietnia. Miał liczne obrażenia, między innymi połamaną miednicę i stłuczoną wątrobę. Początkowo trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich w Warszawie, ostatecznie zaś do specjalistycznego ośrodka w Napromku (Nadleśnictwo Olsztynek). Tu zajęto się nim z wielkim zaangażowaniem. Wilk wyzdrowiał i w ostatnich dniach mógł wrócić do domu. Wcześniej pobrano od niego krew i wyposażono w nadajnik telemetryczny, który pozwoli obserwować zachowania zwierzęcia w przyszłości.

Mamy nadzieję, że Kampinos odnalazł już w lesie swoją rodzinę. W KPN żyje prawdopodobnie jedna wataha. Ich obecność stwierdzono w puszczy w 2015 r.

 

Więcej na ten temat TUTAJ

Wilk Kampinos wrócił do domu FILM komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się